Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury - Modliborzyce

Stefania Suchora – Mistrz Tradycji

Utworzono dnia 10.06.2020

Stefania Suchora – Mistrz Tradycji

Od czerwca do końca grudnia 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach realizował projekt „Stefania Suchora – Mistrz Tradycji” przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zadania zakupiono stoliki, fartuchy oraz podstawowe narzędzia. Od lipca do grudnia trwały warsztaty wyplatania z rogożyny. Uczennice; Barbara Kapusta i Bożena Wieleba w trakcie 128 godzin warsztatów, poznawały od podstaw tajniki rzemiosła; pozyskiwanie, przygotowanie i sortowanie rogożyny, nauka podstawowych splotów, wyplatanie prostych wyrobów (podstawki, tacki) oraz wyplatanie zaawansowanych wzorów z użyciem form (koszyki, kapelusze). Całodniowe, otwarte dla publiczności oraz zwiedzających, warsztaty i pokazy wyplatania z rogożyny mistrzyni prowadziła podczas towarzyszących Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych targów sztuki ludowej w Kazimierzu Dolnym - 29 sierpnia oraz tydzień wcześniej na lubelskim rynku oraz w pracowni, podczas corocznego Jarmarku Jagiellońskiego.

W ramach projektu powstał film dokumentujący przebieg realizacji zadania.

Zadanie, realizowane w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna”, zostało w całości dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.

 


 

Nabór osób chętnych do udziału w warsztatach plecionkarskich

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach ogłasza nabór osób chętnych do udziału w warsztatach plecionkarskich z rogożyny, odbywających się w ramach realizacji zadania: „Stefania Suchora – Mistrz Tradycji”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty odbywać się będą cyklicznie od czerwca do grudnia 2020r. w łącznym wymiarze 128 godzin. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagania: zainteresowanie plecionkarstwem, uzdolnienia plastyczne, sprawność manualna, zamiar kontynuacji tradycji plecionkarskich. Preferowane będą osoby zamieszkałe na terenie powiatu janowskiego. Więcej informacji w GOK Modliborzyce lub pod nr telefonu: 158 715 021. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 czerwca b.r. 

Stefania Suchora – Mistrz Tradycji

Utworzono dnia 30.01.2021, 13:25

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 260

W poprzednim miesiącu: 325

Wszystkich: 16202

Wystawa Ławeczka Dialogu