Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury - Modliborzyce

20. Wojewódzki Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych

Utworzono dnia 14.05.2023

 

Jubileuszowy 20. Wojewódzki Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych już za nami. 11 czerwca na scenie Gminnego Ośrodka Kultury obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy 19 prezentacji gry na harmonijce ustnej, grzebieniu, okarynie, liściu i butelce. Zapis o możliwości wykorzystania innych przedmiotów, które w rękach muzyków i muzykantów stają się instrumentami, od lat znajduje się w regulaminie naszego festiwalu. Występy artystów z terenu naszego województwa oceniali; Bartosz Łęczycki – mistrz harmonijki ustnej z Warszawy oraz Franciszek Kamiński – muzyk, kapelmistrz naszej orkiestry dętej. Jurorzy I miejsce przyznali Antoniemu Gilasowi z Janowa Lubelskiego a dwie równorzędne II nagrody: Kazimierzowi Gruszce z Tomaszowa Lubelskiego oraz Bronisławowi Rawskiemu z Kocudzy.
Wyróżnienia otrzymali: Henryk Ostrowski z Lublina, Stefan Maziarczyk z Andrzejowa i Andrzej Ciorgoń z Lublina. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody finansowe. Dodatkowo nagrodzeni otrzymali harmonijki ustne i upominki ufundowane przez jurora - Bartosza Łęczyckiego a wyróżnieni - albumy przekazane przez GOK w Modliborzycach. Jedyną panią występującą w tegorocznym Przeglądzie była Stefania Suchora ze Stojeszyna. Z okazji jubileuszu nie było wprawdzie strzelających korków od szampana ale jeden z harmonijkarzy, debiutujący zresztą na naszej scenie, swój występ rozpoczął od … wystrzału z korkowca. Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy w oczekiwaniu na werdykt jurorów wspólnie i z osobna muzykowali na naszej scenie, a po ogłoszeniu wyników, podczas poczęstunku, mieli czas na dzielenie się doświadczeniami i wrażeniami.
Od początku istnienia, kiedy impreza miała jeszcze zasięg powiatowy, Przegląd organizujemy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Janowie Lubelskim i Urzędem Miejskim w Modliborzycach. Bardzo dziękujemy Panom; Arturowi Pizoniowi – Staroście Janowskiemu oraz Witoldowi Kowalikowi – Burmistrzowi Modliborzyc za ufundowanie nagród finansowych dla uczestników Przeglądu.
Ogromne podziękowania należą się Panu Mariuszowi Ludianowi z Modliborzyc i jego firmie S-T-P Strahltechnik Poland za sponsorowanie, drugi rok z rzędu, naszego Przeglądu.

20. Wojewódzki Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych

Utworzono dnia 15.06.2023, 13:17

ZAŁĄCZNIKI:

  • Karta Zgłoszeniowa
    Utworzono dnia 14.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • Regulamin
    Utworzono dnia 14.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • Karta Zgłoszeniowa
    Utworzono dnia 14.05.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 72

W tym miesiącu: 260

W poprzednim miesiącu: 325

Wszystkich: 16202

Wystawa Ławeczka Dialogu