Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury - Modliborzyce

AKTUALNOŚCI, strona 4:

UROCZYSTE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 05.11.2018

Burmistrz Modliborzyc i Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.  

czytaj dalej na temat: UROCZYSTE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Eliminacje regionalne do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"

Utworzono dnia 10.10.2018

  Uwaga! W związku z dużą liczbą zgłoszonych wykonawców do tegorocznych eliminacji "Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka"  NIE PRZYJMUJEMY już kart zgłoszeń w Modliborzycach.   Lista Uczestników ​

czytaj dalej na temat: Eliminacje regionalne do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"

Carlos Johnson & HOODOO BAND w GOK Modliborzyce

Utworzono dnia 06.09.2018

Urodzony w Chicago Carlos Johnson jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze zanim stworzył swój własny zespół, regularnie grał koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush Buddy Miles, Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington, Carey Bell. etc.

Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę z której powstał jego własny, oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko (nastrój kompletnej ciszy, przeradza się za chwilę w burzliwe oklaski.) 
Był dwukrotnie nominowany do Grammy Awards z zespołem Chicago Blues Living Story za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Awards, występował na największych festiwalach na całym świecie, m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago Blues Festival.

HOODOO BAND
HooDoo Band to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym grupy wrocławskich muzyków. 
Kiedy to w latach 60. w Ameryce muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny FUNK'n'BLUES.

Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę. HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie. Pulsujące rytmy oraz bluesowe ciepło w wykonaniu HooDoo Band zaszokowało ludzi i Ci, co usłyszeli i zobaczyli, już nie mogą przestać.

czytaj dalej na temat: Carlos Johnson & HOODOO BAND w GOK Modliborzyce

Witamy!

Utworzono dnia 23.10.2018
Witamy na naszej nowej stronie internetowej.
czytaj dalej na temat: Witamy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 202

W poprzednim miesiącu: 274

Wszystkich: 3872